Dzień Przyjaciela to jeden z naszych ulubionych dni w roku! Kojarzy się nam z Kubusiem Puchatkiem i Krzysiem, Muminkiem i Włóczykijem albo Timonem i Pumbą… A przedszkole jest znakomitym miejscem, by swojego druha znaleźć. Dlaczego warto się przyjaźnić? Jak należy dbać o przyjaźń? I co to znaczy: być dla kogoś przyjacielem? W tym dniu mamy idealną okazję, by porozmawiać na bardzo ważne tematy, które wiążą się z codziennym życiem naszych Przedszkolaków. W końcu jeśli chce się zyskać w drugiej osobie najlepszego kompana, trzeba odwdzięczyć jej się tym samym! Wtedy można już razem pokonywać wiele przeciwności i realizować wielkie plany – tak, jak dzieje się to w wielu uwielbianych przez przedszkolaki bajkach, których tematem jest właśnie przyjaźń.