Billig Strøm | Beste Refinansiering | Bluetooth Näppäimistö | Kiropraktor | Båtforsikring | Innbruddsalarm | Beste Kredittkort med Rabatt | Beste Mobilabonnement

Dzień Dobrych Uczynków w Gumisiowym Przedszkolu

Co to znaczy, że ktoś robi dobry uczynek? Czy przedszkolaki też mają szansę zdziałać coś dobrego dla innych? Aby odpowiedzieć na te pytania i zachęcić najmłodszych do bezinteresownych działań społecznych, włączamy się w Gumisiowym Przedszkolu w obchody Dnia Dobrych Uczynków. Ta wyjątkowa data wpisana została w kalendarz już po raz osiemnasty! Dzień Dobrych Uczynków to pomysł Fundacji Ekologicznej ARKA, która chce przypominać, że nikt z nas nie jest samotną wyspą – każdy może włączyć się w działania na rzecz innych!

więcej

Spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów

W maju do Gumisiowego Przedszkola zawitają przedstawiciele trzech bardzo ciekawych, ale i trudnych profesji. Odwiedzi nas strażak, który opowie o gaszeniu pożarów i niesieniu pomocy ludziom, ale także o tym, jak unikać zagrożenia pożarowego. Pojawi się u nas również pilot, prowadzący na co dzień wielkie pasażerskie samoloty. Jak długo trzeba się uczyć, by móc wykonywać ten zawód? Ile czasu zajmuje nauczenie się prowadzenia samolotu? Na pewno będziemy chcieli zadać naszemu Gościowi te pytania. Do Gumisiowego Przedszkola zaprosiliśmy również Stewardessę, czyli panią, która podczas lotu opiekuje się pasażerami, dba o ich bezpieczeństwo i pomaga w każdej sytuacji.

więcej

Wycieczka do biblioteki Czosnów

9 maja przedszkolaki z Gumisiowego Przedszkola udały się na wycieczkę do biblioteki. Mamy nadzieję, że takie miejsca w przyszłości będą jednymi z ich ulubionych. Biblioteka jest bowiem niczym wrota do niezwykłej krainy, w której może zdarzyć się wszystko – do świata wyobraźni i wiedzy, zawartej w książkach. A podczas wycieczki najmłodsi mogli dowiedzieć się, na czym polega praca bibliotekarza i jak wypożycza się książki.

więcej

Dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza!

To bardzo ważne, że raz do roku swoje święto mają ci, którzy na ogół pozostają w cieniu książek. Bowiem akcji promujących czytanie jest wiele, ale bardzo rzadko mówi się o tym, jak ogromne znaczenie dla naszej wiedzy o literaturze, ciekawych publikacjach i książkowych nowościach mają bibliotekarze. Życzymy im w dniu ich święta wielu wiernych i sympatycznych czytelników, zawsze oddających książki w terminie!

więcej

Witaj, majowa jutrzenko!

W Gumisiowym Przedszkolu jesteśmy przekonani, że już od najmłodszych lat warto zaznajamiać dzieci z piękną historią naszego kraju. Święto Konstytucji 3 Maja przypomina nam przecież, że to właśnie w Polsce uchwalona została pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa, regulująca ustrój państwa. Stało się to w 1791 roku, a więc dokładnie 227 lat temu.

więcej

2 maja – Dzień Flagi

Przedszkolaki z Gumisiowego Przedszkola doskonale wiedzą, że flaga Polski ma składa się z dwóch barw – białej i czerwonej. Wiedzą też, że jej święto obchodzimy co roku 2 maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, bo tak brzmi jego pełna nazwa, pojawił się w kalendarzu w 2004 roku.

więcej

Czas na kwietniową edycję Warsztatów eksperymentalnych „Mali Einsteini”

W Gumisiowym Przedszkolu mamy już spore grono małych naukowców! Dzieci z wielkim zainteresowaniem czekają na kolejne spotkania z nauką i doświadczeniami laboratoryjnymi. Wiedza to przecież nie tylko nudne tabelki i niezrozumiałe wykresy, ale przede wszystkim najciekawszy sposób na zrozumienie otaczającego nas świata! Kolejne warsztaty w ramach cyklu „Mali Einsteini” odbędą się już 24 kwietnia.

więcej

23 kwietnia – Dzień Ziemi

O przyrodzie i ekologii pamiętamy w Gumisiowym Przedszkolu zawsze, ale w Dniu Ziemi poświęcamy tym tematom szczególną uwagę. Wierzymy, że im wcześniej zaszczepimy w naszych podopiecznych potrzebę dbania o środowisko naturalne, tym lepiej przygotujemy ich do dalszej edukacji ekologicznej w szkole. A kiedy wszyscy wspólnie będziemy dbać o środowisko, po prostu musi się nam udać!

więcej

Jedziemy do Teatru „Capitol”!

13 kwietnia zapraszamy przedszkolaków z grup: „Sowy”, „Pszczoły”, „Motyle” i „Żaby” na spektakl muzyczny „Jaś i Małgosia”. Treść baśni z pewnością wszystkie dzieci doskonale już znają, ale czy tym razem historia dwójki rodzeństwa uwięzionego przez Babę Jagę również zakończy się szczęśliwie? Losy małych bohaterów będziemy śledzić z zapartym tchem już w piątek.

więcej

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

F
F