Przedszkolaki z Gumisiowego Przedszkola mają szczęśliwe dzieciństwo, ale przecież nie w każdym zakątku świata tak się dzieje. Niektóre dzieci żyją na terenach ogarniętych przez wojnę, inne muszą od najmłodszych lat ciężko pracować, żeby utrzymać siebie i pomóc rodzicom. Często nie mają przez to szans na ukończenie szkoły, chociaż bardzo potrzebują nauki. I choć trudno to sobie wyobrazić, takie dzieci mogą nie mieć zapewnionych nawet podstawowych potrzeb – jedzenia, ciepłych ubrań, dachu nad głową… Dlatego w Dniu Ochrony Praw Dziecka – ustanowionym przez UNICEF dla upamiętnienia Konwencji o prawach dziecka – korzystamy z okazji, by już od najmłodszych lat uwrażliwiać przedszkolaki na krzywdę innych ludzi.