Lego Education – zajęcia kreatywne

Zajęcia rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego, algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole, a w późniejszym wieku przyswajanie języków wysokopoziomowych programowania.

Proponowane warsztaty zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Miejscem Odkrywania Talentów”.

Konstrukcje są łatwe w budowie i oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych dostarczają im mnóstwo zabawy i radości. Każde spotkanie to budowa nowego robota, powstaną np. samolot ratunkowy, głodnego aligatora, skaczącą małpkę, latającego ptaka, ryczącego lwa i wiele innych.

Nie są to zwykłe zabawki, ale najprawdziwsze roboty. Aby je ożywić dzieci piszą program, który następnie odczytuje robot i dzięki temu potrafi samodzielnie wykonać zadanie.

Każde spotkanie składa się z trzech części:

• konstruowanie robota
  • programowania go, czyli ożywiania
  • zabawy z własnymi konstrukcjami, która dostarcza wiele radości zarówno najmniejszym jak i najstarszym uczestnikom

Na zajęciach dzieci poznają otaczający je świat nauki i techniki.

• Praca w 2 osobowych zespołach.
  • Środowisko programistyczne: system LabView – ten sam, co w LEGO Mindstorms, można bezpośrednio sterować silnikami lub programować proste reakcje na pobudzenia czujników
  • Narzędzie dydaktyczne: Lego WeDo
  • Kontynuacja: po poziomie I Lego Mindstroms jeżeli dziecko ma już 8 lat.