Logopedia

Dziecko musi się uczyć mowy. Uczy się jej od otoczenia. Nie wolno czekać, musimy działać! – L. Kaczmarek

W Przedszkolu dzieci objęte są opieką logopedyczną zarówno w ramach zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Każde dziecko uczestniczące w zajęciach indywidualnych pracuje nad poprawieniem wymowy, usprawnieniem aparatu artykulacyjnego, przy użyciu różnych skutecznych metod pracy, np. Metody Ruchów Artykulacyjnych, jak również przy użyciu najnowszego multimedialnego sprzętu i specjalistycznego oprogramowania – stosownie do indywidualnych potrzeb.

Podczas zajęć zarówno indywidualnych, jak i grupowych pracujemy również nad rozwojem komunikacji dziecka, i w tym właśnie upatruję wielką Państwa rolę – Rodzica – przewodnika po świecie nazw, przedmiotów w świecie dziecka i  jego mowy. Aby dziecko mogło funkcjonować w społeczeństwie jak najlepiej, musimy zadbać, aby przyswoiło mowę wraz z wielością nazw rzeczy, które nas otaczają w codziennym świecie. W wieku przedszkolnym, dziecko błyskawicznie czerpie wiedzę o otaczającej rzeczywistości, a masą pytań, które nam zadaje (co czasami irytuje rodziców), pokazuje jak bardzo interesuje się tym co go otacza.